Plastic Omnium vs Raben Logistics Chorzów

Plastic Omnium
4 - 3
Raben Logistics Ruda Śląska

Zawodnicy Rabena mogli zwycięstwem nad Plastic Omnium przypieczętować miejsce na najniższym stopniu podium 1 ligi, lecz pierw trzeba było wygrać z niżej notowanym rywalem. Od pierwszych minut oba zespoły ruszyły do ofensywy, a bramka zaczęła wisieć w powietrzu. Co nie udało się z gry, udało się po stałym fragmencie gry. W 9 minucie fantastycznym strzałem popisał się Adrian Modelski, który przewrotką pokonał golkipera rywala. Raben w dalszym ciągu bił głową w mur, mimo licznych sytuacji nie potrafili umieścić piłki w siatce Plastic Omnium, w dodatku nie wyciągali wniosków – ponownie Adrian Modelski pierw nie wykorzystał dobrej szansy, lecz chwilę później po stałym fragmencie gry znów wpisał się na listę strzelców – i znów w efektowny sposób, w dodatku tuż przed przerwą, dzięki czemu po pierwszej połowie mieliśmy 2:0 dla underdoga tego starcia. W drugiej połowie Raben ruszył do przodu, a po bramkach Jagiełły oraz Wypióra – mieliśmy na tablicy remis. W 30 minucie po raz kolejny zawodnicy w biało-czerwonych strojach zainicjowali akcję z prawego narożnika – a z takiej odległości Sebastian Adamski się nie myli – dzięki czemu role się odwróciły i na 10 minut przed końcem to Plastic Omnium musiał odrabiać straty. Raben szybko wypuścił prowadzenie z rąk. W 33 minucie gola wyrównującego zdobył Piotr Szczurek. Parę sekund po wznowieniu gry ze środka znów byliśmy na stronie Chorzowian, a po kontakcie piłki z ręką sędzia wskazał na rzut karny. Taką okazję musiał zamienić na gola Adrian Modelski, który zapewnił swojej drużynie trzy punkty.